Je obecně známo, o co vše se doktoři, vědci a jiní badatelé snaží již roky. Klonování člověka je poměrně na spadnutí. Co ale vytváření nových druhů? Je to proti přírodě, nebo je to úspěšný byznys
a pokus o obohacení naší planety. Každopádně druhy, které vznikají evolucí nejsou nikterak upravovány ani jinak cíleny. Bůh stvořil tygra a lva, člověk to dopracoval mnohem dále svým dokonalým tvorem Ligrem. Čím se tento druh vyznačuje si můžeme jen domýšlet. Nejznámější lídr na světě se jmenuje Herkules, tento obr váží skoro půl tuny a měří na délku 330 cm. Charakter si lze jen dovtípit. Bude po otci lvovi teritoriální a rodinný? Nebo převládnou geny matky tygřice osamělého lovce, jednoho z nejobávanějších dravců světa?
Takových pokusů o vytvoření nového druhu je mnoho. Říká Vám něco Wholphin? A co takhle kosatka černá a delfín skákavý to jistě každý zná. Wholphin je jejich společným potomkem údajně k početí došlo bez zásahu člověka, o čemž lze zdravě pochybovat. Potomci se pohybují napříč zábavnými parky Tokia, Havaje a Indonésie. Co takové zvíře přijímá za potravu a jaké velikosti lze dorůst není nikde doloženo. Pravda je, že tolik se snaží člověk zasahovat do cílových skupin až jednou dojde k masivní přeměně toho co známe my, i když ještě ne na 100 %. Snažíme se stvořit hybridy něčeho, co nám již nyní přináší problém v udržitelnosti a ohroženosti.
Myslíme, že tvoříme budoucnost či užitek planetě, jež společně obýváme. Někdy je, ale potřeba si uvědomit, že vše má své následky a důsledky. Co když nám tito tvorové vyloví jednou oceány, spasou zeleň důsledkem následného přemnožení. Budou mít vůbec svého Alfu v potravním řetězci?
Snad uvědomění a povědomí lidí přestane ohrožovat život stvořením těchto nebezpečných mutací.
Příroda má své záměry a my jsme tu od toho držet původní plán.