Čtením knih se dá zabít spousta času. Když kniha vtáhne čtenáře svým dějem, může jí přečíst i za několik hodin. Kniha je vyrobena z papíru, ten bývá obalen. Obal je buď brožovaný, to znamená, že se rohy lehce ohýbají, nebo pevný, říká se také pevná vazba. Tu lze mnohem hůře poničit. Zase na druhou stranu, pokud knihu polijete tekutinou, je tu velké riziko, že dojde k vnitřnímu zničení titulu a nemusí se nechat dočíst do konce, nebo vůbec přečíst.
Rozdíly jsou v ceně, ve váze a v praktičnosti. Brožované jsou levnější, lehčí, tudíž mnohem snáze přenosné. Upřímně, knihy vám v kufru mohou zabrat hodně místa, ale také snadno překročíte limit pro maximální hmotnost zavazadla. Proto se doporučuje koupit čtečku.
Čtečka funguje na velmi jednoduchém principu. Zapnete jí, vyhledáte v ní tituly, které si zakoupíte a můžete začít vesele číst. Zní to velmi jednoduše, tak jaký to má háček? Odpovědi na tuto otázku by se našly až poměrně snadno.
Zaprvé, jedná se o elektroniku, tudíž pokud dojde k nějakému trvalému poškození, nemusí být už tituly navráceny zpět. Další věc je, že se musí nabíjet, proto tento fakt kazí tu možnost přečíst si kdykoliv cokoliv a kdekoliv. To byste potom s sebou museli všude nosit nabíječku, což může mnohým připadat poněkud nepraktické. Poslední záležitost je spíše pro klasiky. Nekupujete si knihy právě proto, abyste měli ten krásný pocit z nově zakoupené? Ta vůně, ten prvotní hmat na papír. Je toho určitě více, za co stojí utratit peníze v knihkupectvích za skutečnou věc. Když koupíte knihu v obchodu, držíte jí v ruce. Ve čtečce máte mnohem více knih, které reálně v ruce nemáte. Držíte pouze čtečku.
I přes to se doporučuje kupovat čtečku. Výroba papíru ničí přírodu. Na knihy se spotřebovávají stromy, které bohužel ztrácíme stále více a více. Lesy se kácí samozřejmě nejen pro výrobu papíru, nicméně tento průmysl má na „plicích planety“ velký podíl.